В УБТС стартувала молодіжна біблійна школа
14/11/2017
За свій поклик місіонеру доведеться платити ціну
28/11/2017

10 звичок ефективного християнського лідера

Керівник Програми розвитку молодих лідерів УБТС Павло Токарчук ділиться роздумами про те, які практики та звички у повсякденному житті повинен свідомо виробляти лідер для того, щоб бути ефективним, сповненим сил, готовим надихати і вести свою команду.

Лідер молиться

Християнський лідер розуміє, що його успіх залежить, насамперед, від Божої дії. Лідеру, особливо публічному, зазвичай хочеться робити щось видиме. А Бог часто працює невидимим способом. Тому вкрай потрібно «попрацювати» на колінах, коли ніхто не бачить.

Лідер слідкує за здоров‘ям (відпочиває, спить, їсть, тренується)

Принцип простий – чим краще ви слідкуєте за своїм тілом, тим довше і якісніше воно послужить вам. Не обманюйте себе – якщо ви не поспали і не поїли, ви не зробите більше.

Лідер проводить вечори із сім’єю

Разом зі здоров’ям і духовним життям, часто страждає сім’я лідера. Як не дивно, найближе стає найбільш далеким у списку приорітетів. Якщо ви не заплануєте і не відстоюватимете час для рідних, це за вас зробить ваша робота. Правда в тому, що коли вдома безлад, на роботі теж буде не гладко.

Лідер виділяє час для осмислення

Одна з основних задач лідера – думати. Однак, за терміновими справами, часу на це залишається обмаль. Тому цей час треба планувати. Віддаляйтесь в окреме місце. Розмірковуйте, аналізуйте, мрійте, плануйте, задавайте питання і самі шукайте на них відповідь, інші почекають.

Лідер вчиться (слухає, читає, спостерігає, подорожує, практикує)

Лідерство вимагає постіних перемін. Розвиток і динамічний ріст не можливий без постійного процесу навчання. Які книги ви читаєте зараз? Які курси ви проходите? Які спостереження від навколишнього ви записали востаннє? Хто ваші наставники, від яких ви переймаєте досвід?

Лідер записує

Тупий олівець краще ніж найгостріша пам’ять. Лідеру потрібно регулярно обробляти безліч інформації. Плани, календар, роздуми і багато іншого потребують бути записаними. Проповідь чи лекція повинні бути законспектованими. Плюс до того, постійно з’являються власні ідеї. Дуже шкода їх втрачати. Ними треба ділитись!

Лідер радиться і тримається підзвітним

Попри домінуючу думку, що ефективний лідер – незалежна людина, це не зовсім так. Справжній лідер має власний стрижень, але розуміє свої обмеження та слабкості, тому цінує погляд зі сторони більш досвідчених.

Лідер знайомиться з новими людьми

Комунікабельність – не просто бажаний додаток, а необхідність для лідера. Розширюйте список контактів, допомагайте людям, будьте відкритими. Ви не уявляєте, які цікаві збіги доріг Бог приготував вам з іншими людьми.

Лідер цікавиться життям тих, кого він веде

Побудова відносин через спілкування у невимушеній атмосфері, часом може наблизити команду до успіху більше, ніж години планувань. Цінувати людей – один з пріоритетів лідерства. Ваш інтерес до життя людини показує її цінність у ваших очах.

Лідер шукає шляхи розвитку членів своєї команди

Члени команди краще, ніж здається на перший погляд, відчувають, коли лідер їх використовує. На столі кожного впливового християнина повинна стояти табличка з надписом: «Божа ціль в твоєму житті – робити інших людей успішними…».

Інформацію переопубліковано з телеграм-каналу t.me/baptistyouthua