Календар сесій УБТС
Розклад сесій
14/05/2017
УБТС продовжує місію у Непалі
30/05/2017

Авторитетний лідер – який він?

Авторитет у служінні здобувається через служіння людям з любовю, а не через видання їм строгих наказів.

Тема: «Подавати накази, чи благати з любовю, на основі послання до Филимона.

У цьому короткому листі, як у жодному іншому, ми бачимо скромність, смиренність, простоту, доброзичливість, гуманність, уважність і людяність апостола Павла. Він, який мав авторитет аби «роздавати накази», вибирає іншу форму спілкування-поведінки: «благати з любов’ю» (вв. 9, 10, 20, 21).

Просити, благати, вмовляти з любов’ю – це одна із найсильніших характеристик лідера-служителя.

Просити з любов’ю тоді, коли маєш авторитет дати наказ, закликати до виконання, вказати що зобов’язаний зробити – це велика чеснота та сила волі (вв.8-9)!

Павло у цьому листі, щонайменше до двох людей, міг проявити усю суворість свого авторитету, але натомість проявляє свою надзвичайну любов: до значно молодшого за себе Филимона і до колишнього раба Онисима. Він міг поводитись із ними як авторитетний апостол, подаючи обом накази до безумовного виконання. Натомість, поводиться як старший та люблячий брат у Христі!

Дорога до авторитету – це не подання наказів чи вказівок, але прохання з любовю.

Є багато служителів, які можуть сказати «Роби так, як я тобі наказую», і мало таких, які скажуть «Роби так, як я роблю».

Авторитет у служінні здобувається через другий метод. Павло був таким служителем. Ісус був Таким Служителем, Який постійно Сам робив та іншим говорив: «Як Я вам зробив, так і ви робіть!… Ідіть і ви так чинить!…»

Виконувати самому – це пряма дорога до найбільшого авторитету. Виконувати самому і з любовю – це найефективніший метод, яким ми можемо спонукати інших до діла.

Ісус Христос, служачи людям та Своїм учням аж до смерті, згідно Свого приклада, подав Свого безумовного, незаперечноного і безсумнівно авторитетно-люблячого наказа: «Бо то Я вам приклада дав, щоб і ви те чинили, як Я вам учинив.» (Ів. 13:12-17)!

Авторитет у служінні здобувається через служіння людям з любовю, а не через видання їм строгих наказів.

 

Любомир Матвеєв,

пастор, викладач предмету «Місіологія» в Українській баптистській теологічній семінарії.