В УБТС розпочався набір на нову навчальну програму «Місія в професії”
16/10/2017
В УБТС продовжується набір до «Молодіжної біблійної школи»
26/10/2017

УБТС стала співорганізатором Форуму “Час професіоналів” у Луцьку

14 жовтня в Луцьку в церкви «Нове життя», відбувся Міжнародний форум «Час професіоналів» за участю спеціальних гостей, Джона Бернбаума, президента фонду ВЕАМ, Ельзи Принс-Брокгаузен, президента благодійного фонду Prince Foundation і Рена Брокгаузена, викладача Haggai International Leadership Institute.

Форум організований з ініціативи міжнародної християнської організації Mission Eurasia, руху «Місія в професії», Української баптистської теологічної семінарії, а також при партнерстві Волинського обласного об’єднання церков ЄХБ, Асоціації «Еммануїл», молодіжної ініціативи «Живий Рух» і місіонерської організації Connect International.

Більше 500 делегатів з України, Росії і Білорусі взяли участь у знаковій події, що об’єднала християн різних професій для того, щоб відкрити для себе богослов’я праці з метою принесення позитивних змін в життя постхристиянського суспільства. Форум став майданчиком для створення християнської стратегії трансформації суспільства, оцінки сьогоднішньої ситуації, адекватної реакції на нові виклики і відкриття можливостей, вироблення плану спільних кроків у подальшій мобілізації громадянської активності християн.

Сучасне суспільство цінує професіоналів і довіряє їм. У цьому велика можливість і великий виклик для християн, які в цьому році святкують ювілей Реформації. Адже саме Реформація зробила можливим для віруючих служити Христові не тільки в сані священика, але і на своєму робочому місці. Сьогодні саме професіонали християни можуть стати місіонерами церкви в суспільстві і свідчити про Христа на своїх робочих місцях. Сучасних молодих християн цікавлять такі питання. Що означає бути християнином на робочому місці? Як поєднати ділові відносини і християнські цінності? Як християни можуть впливати на суспільство через свою професію?

Програма Міжнародного форуму «Час професіоналів» складалася з трьох частин: «Основи», «Перспективи» та «Рух». В «Основах», яка була першою частиною форуму, делегати разом зі спікерами міжнародного рівня, обговорювали богословське підґрунтя, на якому будується покликання християнина в професійному світі. Крім Рена Брокгаузена (Haggai International Leadership Institute), в першій частині також взяли участь: Михайло Черенков (Mission Eurasia Field Ministries), Олексій Мельничук (Connect International), громадський діяч Юлія Солоха та інші. Модерував першу частину ректор УБТС, Ярослав Пиж.

У другій частині форуму, під назвою «Перспективи», були розкриті можливості впливу християн-професіоналів в різних сферах суспільства. У цій частині взяли участь такі спікери, як Павло Сільковський, член команди реформ в міністерстві охорони здоров’я МОЗ; Павло Унгурян, народний депутат України; Джон Бернбаум, президент фонду «Бізнес і освіта як місія»; Ярослав Троць, старший пресвітер Волинського обласного об’єднання ВСЦ ЄХБ та Галина Кучер, керівник проектів допомоги на Сході України від Асоціації «Еммануїл».

Про існуючий досвід інтеграції християнських цінностей і моделей взаємодії професіоналів-християн, делегати Форуму дізналися під час третьої частини, яка була присвячена темі «Рух». У цій частині взяли участь лідери християнських громадських ініціатив і християни викладачі світських університетів. Серед них – керівник програми розвитку молодих лідерів в Українській баптистській теологічній семінарії та координатор конференції «Живий Рух» Павло Токарчук, викладач Ольга Романенко; лікар Руслана Харковенко; пастор Павло Миронюк.

Павло Токарчук поділився враженнями: «Вважаю, що найбільшим досягненням форуму є перспектива, яку отримали учасники заходу. Інколи чую заклики від церковних лідерів, щоб молодь максимально віддавала свій час на служіння Богу. Під служінням в цьому випадку розглядають суто церковну діяльність, в жертву якій відповідно потрапляють робота або навчання. Часом такі заклики мають місце, але часто є і негативні наслідки – коли людина з відчуття боргу або вини починає займатись не своєю справою і закопувати своє справжнє покликання. Як кажуть у нас в семінарії: «Краще бути добрим лікарем, ніж поганим проповідником!» На форумі молоді люди зрозуміли, що їх робота та навчання має зміст в Божих очах і далеко не останній…».

Родзинкою третьої частини, був виступ філантропа і президента благодійного фонду Prince Foundation, Ельзи Принс-Брокгаузен. Під час Форуму своїми ресурсами могли поділитися всі організації, які поділяють стратегію місії християн в професії. «Наше завдання – разом з існуючими церквами формувати місіонерів в професійному світі, які здатні принести зміни в суспільство і привести своїх колег до Христа і церкви», – говорить Денис Гореньков, директор форуму «Час професіоналів».

Форум «Час професіоналів» – це розуміння, як через свою роботу можна перетворити суспільство, як нести християнські цінності туди, де вони відсутні. Форум – це переповнений зал на протязі 10 годин, це неймовірно зацікавлені очі і світле обличчя, це дивовижні спікери, які багато чого досягли і які своїм життям доводять, що робота – це набагато більше, ніж заробіток грошей, бо це реальна можливість впливати на світ за умову, якщо робота це – місія, призначення і покликання.

Минулий Форум – це найбільш кращий формат спілкування і спільної роботи молодих християн-професіоналів. До бачення і стратегії ініціативи «Місія в професії», входить розуміння глибокої трансформації суспільства через мобілізацію та формування нових лідерів в найбільш впливових професійних спільнотах. Рух «Місія в професії», сприяє плідному посвяченню християн, слідувати за Христом і свідчити про Нього в професійній сфері. Цінності ініціативи полягають в реалізації покликання в професійному світі як слідуванню за Христом. Християнська етика праці – це свідчення про Христа. Баланс праці й відпочинку – це довіра Христу, а професійне зростання – це прославлення Христа.

Стратегічна ініціатива «Місії в професії» може змінити долі багатьох тисяч молодих християн в регіоні Євразія, направляючи їх активність на перетворююче служіння і розширення християнського впливу в суспільстві. Свідоме і плідне посвячення себе служінню в професійній сфері, творче вираження християнської віри, розробка професійних ініціатив, поширення бачення серед християнських і професійних спільнот, розробка нових місіологічних підходів для служіння «професіоналів-християн», є невід’ємною частиною руху, яке пропонує суспільству довгоочікувану реформацію, яка може привести до якісних змін в суспільстві.

Прес-служба Школи без стін