У Львові пройшла музична конференція «Живий звук»
07/02/2018
Команда УБТС відвідала церкви на Сході України
29/03/2018

Державне визнання диплома про вищу духовну освіту. Як це зробити?

Неабиякий ажіотаж піднявся навколо теми визнання дипломів, здобутих у вищих духовних навчальних закладах. Ми підготували детальну інформацію про те, які документи вам необхідно зібрати для того, щоб ви також змогли отримати державне визнання вашої освіти.

Порядок державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих закладами вищої духовної освіти, затверджений  постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 652.

Подати документи для державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання можуть ті особи, які до 1 вересня 2018 р. здобули вищу освіту, захистили дисертації на здобуття наукових ступенів та отримали вчені звання у закладах вищої духовної освіти, статути (положення) яких зареєстровані в установленому законодавством порядку.

Відповідно до Постанови від 14 лютого № 74, були внесені зміни до порядку  визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами (Постанова від 19 серпня 2015 р. № 652). Зокрема формулювання “до набрання чинності Законом України “Про вищу освіту” було замінено на “до 1 вересня 2018 р.”. Таким чином, уряд встановив крайній термін, у який отримані дипломи про вищу духовну освіту можуть бути розглянуті та визнані. Дипломи видані після 1 вересня 2018 року не підлягають державному визнанню.

Для державного визнання документа про вищу духовну освіту до МОН у зброшурованому вигляді подаються такі документи:

  • заява власника документа про вищу духовну освіту встановленого МОН зразка;

(див. додаток в кінці статті)

  • клопотання релігійного центру (управління) (за наявності);

3) засвідчені в установленому порядку:

– копія документа про вищу духовну освіту, виданого до 1 вересня 2018 р.;

– копія додатка до документа про вищу духовну освіту або іншого документа, що містить інформацію про освітній рівень, кваліфікацію, тривалість, обсяг і зміст освітньої програми;

– копія першої сторінки паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу власника документа про вищу духовну освіту;

– копія документа про зміну імені власника документа про вищу духовну освіту (за наявності);

– копія документа про повну загальну середню освіту;

– копія документа про раніше здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти, на основі якого здобувалася вища духовна освіта (за наявності);

4) копії зазначених у підпунктах 1-3 цього пункту документів та їх переклад на українську мову у разі видання таких документів іноземними закладами вищої духовної освіти;

5) документ банківської установи про оплату адміністративної послуги з державного визнання документів про вищу духовну освіту.

Примітки:

– всі копії засвідчуються нотаріально;

– клопотання релігійного центру не є обов’язковим, якщо є заява власника документа про вищу освіту;

– зброшурований вигляд – це пронумеровані, описані та зшиті між собою в картонний швидкозшивач документи;

– оплата здійснюється згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. №550 та становить: для фізичних осіб –  три неоподатковуваних  мінімуми  доходів   громадян (51 грн.), для юридичних осіб – п’ять неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян (85 грн.).

Плата за адміністративну послугу з державного визнання документів про вищу духовну освіту вноситься на рахунки територіального органу Державної казначейської служби України (доходи місцевого бюджету).

Код відомчої організації – 16 (Міністерство освіти і науки України).

Код бюджетної класифікації за доходами – 22012500 (Плата за надання інших адміністративних послуг).

Реквізити – назву отримувача платежу, його розрахунковий рахунок, ідентифікаційний код, банк, код банку – можна дізнатися на сайті Державної казначейської служби України.

Наприклад, якщо ви проживаєте у Львові, то платіжні реквізити будуть виглядати наступним чином:

Отримувач ГУК у Львiв. обл./м.Львів/22012500

Код отримувача за ЄДРПОУ 38008294

Банк отримувача ГУДКСУ у Львiвськiй областi

Код банку МФО 825014

Номер рахунку 33218879700002

ККД 22012500

Найменування ККД – Плата за надання інших адміністративних послуг

Код відомчої організації – 16

Документи можна подати особисто до Департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки України, або надіслати за адресою: проспект Перемоги, 10, м.Київ, 01135.

Контактна особа з питань, пов’язаних з поданням документів: Решетніков Юрій Євгенович, 0675032005, yresh07@gmail.com.

Перевірити чи документи були отримані, можна написавши або зателефонувавши секретарю комісії  Божко Ользі Антонівні: 0974936179, 0444813265, obozhko76@ukr.net.

 

Інформацію підготувала Ольга Кіян,

працівник Академічного офісу УБТС

 

Зразок заяви