Благодійний захід за підтримки УБТC
15/10/2016
Перша сесія у рамках програми «Розвиток молодих лідерів» стартувала
20/10/2016

Досвід служіння у Лодзі

Христина Гончарук, студентка третього курсу факультету «Зовнішня місія» повернулась з чергової місійної практики з Польщі. І залюбки ділиться досвідом служіння з нами.

«Це вже другий раз Бог дав можливість служити в Польщі в м. Лодзь. Церква, в яку я приїхала – це церква євангельських християн, близько 67 членів. Я швидко змогла стати частиною цієї сім’ї. Незважаючи на те, що більша частина церкви – це люди старшого віку, від них можна отримати багато тепла і любові, особливо від мами пастиря т. Ніни, про яку я напишу пізніше.

«З корабля на бал»
Приїхавши в Лодзь, я опинилась у вирі подій та емоцій. Власне, відбувався табір «MiniEuro». Команда з Лодзя, Канади і різних куточків Польщі працювала пліч-о-пліч. Я ділилась свідоцтвом того, що Бог робить в моєму житті і як мене спас.

«Прибула допомога. Табір на морі»
Через короткий час після мого приїзду до Лодзя приїхала Неля. Ми разом навчаємося на факультеті міжнародної місії в УБТС. Після приїзду Нелі ми зразу поїхали на 10 днів  в церковний євангелізаційний табір до моря. Там було багато людей, які вперше чули Євангеліє. Ми з Нельою допомагали з дітьми під час Біблійних уроків та рукоділля, служили в  церковному кафе).. А ще з самого ранку збиралися на спільне читання Слова  і молитву. Також ми мали пару екскурсій в інших містах. Цей табір нагадав мені наші церковні табори.

«Служіння в підлітковому таборі»
Наступного дня після приїзду з церковного табору, ми з Нельою потрапили в підлітково – молодіжний табір від місії Word of Life. Я працювала там волонтером на кухні, дуже сподобалось.  Молодіжне прославлення, веселі ігри; праця на кухні (я вчилася служити для Господа на всі 100% з повною віддачею). Пам’ятаєте вірш: «Что бы вы не делали, делайте это от всего сердца, как для Господа, а не для людей» Колосянам, 3:23. Нас всіх вчили так служити для Господа. Дуже пам’ятним днем стала п’ятниця. З самого ранку до ночі ми були в центр містечка Згеж, неподалік Лодзя, і розповідали людям Євангеліє. Частину часу ми ходили «по двох», переважно це була молодь від 13 до 20 років, ділилися Благою звісткою з ними. Потім ми мали загальний збір, де ділилися свідоцтвами, ставили сценки, співали, запрошуючи людей на фільм, який ми показували в центрі міста о 21:00. Людей на фільм прийшло не багато, але приблизно, 254 людини почули Євангеліє.

«Служіння у будинку для пристарілих в Лодзі»
Одним із служінь, які звершує тутешня церква – відвідування людей похилого віку в будинку для пристарілих. Кожен четвер ми ходимо до цього будинку. Пам’ятаю  ми приїхали до сестри Марти, якій 88 років. Після того, як вона послідувала за Господом, тато Марти позбавив її спадку.  Я була захоплена її ставленням до Бога, її вірою і слідуванням за Господом у 88 років.
Також ми ходимо ще до дідуся Зигмунда. Він був «твердим» католиком. Але з часом його серце почало «танути» від істини. В нього є проблеми з пам’яттю і він забуває Слово, яке йому читають Тому йому потрібно постійно нагадувати Слово, яке з ним вже читали. З Мартою і Зигмундом ми читаємо Слово, молимося, співаємо їм пісні на українській і російській мові. Одного разу ми проводили концерт в будинку для пристарілих. В Польщі такі будинки називають «Будинком спокійної старості». Прийшло біля 30 бабусь і дідусів. На той час до Польщі приїхала Таня, яка працює в УБТС. Разом з нею і з Нельою ми співали пісні. Таня і Неля розповідали коротенькі свідоцтва про дію Бога в їхньому житті. Станіслав, брат з нашої церкви, ділився Словом. Це був благословенний час.

«Служіння відвідування»
Ще одним зі служінь які ми маємо – це відвідування, разом з пастором жінок та чоловіків, які хочуть пізнавати Бога більше; які є наближенні до Бога, або які нещодавно покаялися. Коли вперше ми приїхали до Моніки, після короткого спілкування вона покаялася. Бог вже працював в її серці. Зараз ми маємо 1 раз на тиждень зустріч з нею.
Також ми відвідуємо старших сестер з церкви, які вже не можуть приходити до церкви. А також відвідуємо малозабезпечені сім’ї. Спілкуємося з ними, молимося, і співаємо їм.

«Поїздка до Німеччини»
Бог дав можливість на 9 днів поїхати  до Німеччини. Це був дуже чудовий час. Не так запам’яталося місто, де ми жили, як люди, які за тиждень змогли стати для нас справжньою сім’єю. Ми з Нельою змогли побувати на двох зібраннях і одній молодіжній зустрічі. Мали можливість розказувати про наше навчання в УБТС і наше служіння в Польщі. Церква в Німеччині молилася за нас і наше служіння. Великим благословенням була сім’я, в якої ми мешкали. Люба і її четверо дітей з радістю відкрили для нас двері свого будинку і свої серця. Вони розмовляли на російській мові. В церквах ми зустріли багато людей,  які розмовляють російською, це біженці з України чи з Казахстану. В першій церкві, де ми розповідали про себе біля 90% людей».

Зараз Христина повернулась в Україну. Планує знову повертатися до Польщі. Можемо підтримувати Христину молитвами та фінансами у її служінні. 

14712912_1278381315536003_7294568872483251227_o