Думки про богослов’я в церкві: Частина IV
20/03/2017
«Уроки життя юдейських царів» – практичний посібник для лідера малої групи
28/03/2017

Горнятко кави

Кілька випускників престижного навчального закладу що досягли успіху й зробили виняткову кар’єру, прийшли в гості до свого старого професора. Під час візиту розмова зайшла про роботу: випускники скаржилися на численні труднощі й життєві проблеми.
Запропонувавши гостям каву, професор пішов на кухню і повернувся з кавником і тацею, на якій стояли усілякі горнята: порцелянові, скляні, пластикові, кришталеві. Одні були прості, а інші – дорогі. Коли випускники порозбирали горнята, професор сказав:
– Зверніть увагу, що всі гарні горнята позабирані, а прості і дешеві позалишалися. І хоча це нормально для вас – бажати найкращого собі, але саме в цьому причина ваших проблем і стресів. Зрозумійте, що горнятко саме собою не робить каву кращою. Найчастіше воно просто дорожче, але іноді приховує те, що ми п’ємо. Насправді ви хотіли лише кави, а не горнят. Але свідомо вибирали найкращі горнятка, а тоді роздивлялися, кому яке перепало.
А тепер подумайте: життя – це кава, а робота, гроші, становище в суспільстві – це горнята. Це лише знаряддя для підтримання змісту життя. Те, яке ми маємо горня, не визначає і не міняє якості кави. Подеколи, зосереджуючись на самому горнятку, ми забуваємо натішитися смаком кави.
Мудрий Соломон зазначає: “Страх Господній веде до життя, і хто його має, той ситим ночує, і зло не досягне його” (Пр 19:23).