Програма “Жіноче служіння»
19/01/2014
Філософія служіння УБТС
14/01/2015

Коротка історія УБТС

З моменту зародження євангельсько-баптистського руху в Галичині, служителі новоутворених церков усвідомлювали важливість біблійного навчання. Вже в 30-х роках ХХ сторіччя на теренах Львівської області, в місті Рава-Руська була створена Біблійна школа для підготовки проповідників, працівників недільних шкіл, місіонерів та регентів. На жаль, роки Другої світової війни зупинили розпочату освітню діяльність. Багатьох вихором історії закинуло далеко на чужину. Проте й там вони навчалися, невтомно працювали, молилися, мріяли і чекали кращих часів для України.

В умовах Радянської влади здобути систематичну богословську освіту було майже неможливо. Але, як тільки Україна виборола свою незалежність, все кардинально змінилося. Майже в кожній області були створені регіональні Біблійні коледжі, а в Одесі та Києві – семінарії.

В цей період заступником Голови Всеукраїнського Союзу церков ЄХБ був обраний уродженець Львівщини Володимир Миколайович Матвіїв. Будучи педагогом та великим патріотом України, він почав ініціювати створення вищого богословського закладу в Галичині, для потреб Західного, україномовного, регіону. Його починання знайшли відгук, як в Києві, так і серед українців в діаспорі. Долучитися до цієї справи виявив бажання Володимир Григорович Домашовець, який впродовж багатьох років займав керівні посади в Українському об`єднанні в США та ще багато служителів і церков Америки та Канади, які були готові підтримати цей проект матеріально.

Так в 2000-му році було створено Українську Баптистську Теологічну Семінарію. На посаду ректора призначено Володимира Матвієва. Місцем її розташування обрали місто Борислав, де для цієї цілі купили будинок. В 2002 році, в зв’язку з тяжкою хворобою Володимира Матвієва, ректором УБТС призначили І. М. Романюка. Під його керівництвом було завершено будівельні роботи у семінарії та здійснено перший набір студентів за програмою «Бакалавр богослов’я» на стаціонарну та заочну форми навчання. В цьому ж році відбулося посвячення приміщення УБТС для навчальних цілей та прославлення Господа, за участю Г. І. Коменданта, В.М. Матвіїва, В. Г. Домашовця, О.М, П`ятохи та ректора І. М. Романюка.

У 2004 році семінарія здійснила другий набір студентів за рівнем бакалавр, а в 2005 році розпочала навчання студентів на магістратурі.

Окрім богословських програм, УБТС систематично здійснювала навчання за програмами «Християнська освіта» та «Музично-хорове служіння» з центром у Львові.

В 2005 році в УБТС відбулося урочисте богослужіння з нагоди першого випуску стаціонарної групи з рівнем «Бакалавр богослов’я». В 2007 році семінарія здійснила перший випуск магістрів. Майже кожного року церкви нашого братства поповнюються випускниками УБТС, які активно вливаються в служіння.

Для здійснення ефективного учбового процесу на стаціонарі великих старань приклали ректор Іван Романюк, проректор Роман Ревак, студентський декан Роман Цюпко, академічні декани Ярослав Пиж та Володимир Кондор, а також адміністративний директор Валентин Романюк.

В 2010 році відбувся останній (третій) випуск бакалаврів, які навчалися стаціонарно. Далі, враховуючи вимоги часу, УБТС перейшла на очно-заочну форму навчання.

В 2007 році, академічний декан Ярослав Пиж був делегований на навчання до США, для здобуття докторського ступеню з подальшим поверненням до семінарії. Його замінив Володимир Кондор, який згодом організував навчання для українців в діаспорі: в США, в Португалії та Італії і присвятив себе для цієї праці. Замість нього академічний процес очолив випускник УБТС Ігор Зелений, а з 2015 року академічним деканом призначено Олександра Савича.

Починаючи з 2012 року в Українські Баптистській Теологічній Семінарії проходить значне реформування. До викладацької праці залучено нових спеціалістів, створено нові програми, налагоджено тіснішу співпрацю з церквами та коледжами, відкрито філіал в Чернівецькій області. В цьому ж році семінарія переїхала до Львова.

В листопаді 2013 року ректором УБТС призначено Ярослава Пижа, який повернувся до семінарії, отримавши ступінь доктора філософії, навчаючись в США.

З його ініціативи були створені нові навчальні факультети, які очолили посвячені керівники. УБТС провела 6 нових наборів на різні програми. Кількість студентів значно зросла.

Сьогодні Українська Баптистська Теологічна Семінарія здійснює навчання за такими програмами: пасторське служіння, організація нових церков, організація та розвиток церковного служіння, міжнародна місія, жіноче служіння, християнська освіта та музично-хорове служіння. Створена магістерська програма під егідою Південно-східної баптистської теологічної семінарії (США) та програма “Розвиток молодих лідерів”. Активно ведеться навчання для проповідників на базі помісних церков Львівської області, а також здійснюється навчання в діаспорі.