В УБТС розпочато набір на магістерську програму Міжнародного інституту TCMI
04/05/2018
Ігор Бандура розповів про потреби церковного служіння і розвиток богословської освіти
01/06/2018

Магістратура і філософія

Нещодавно в УБТС пройшла об’єднана сесія магістрів першого і третього курсів. Понад 50 студентів вивчали «Вступ до філософії». Викладав Ph.D Bruce Little, Wake Forest, NC. Д-р Брюс, який є ад’юнкт-професором філософії TCMI у Відні, Австрія, і організатором мережі європейських філософів, спільно з Європейським лідерським форумом.

Упродовж тижня професор ділився знаннями та досвідом у сфері християнської філософії зі студентами магістерської програми. Ми  вирішили запитати студентів про їх враження.

«Це була сесія, яка спонукала задуматися над реаліями суспільства, над власною позицією та аргументацію у дискусії з нецерковними людьми з питань існування Бога, зла, добра, вічності, правдивості віри християн. Викладач дав нам інструмент, який ми можемо використовувати з людьми-інтелектуалами…», – Анатолій Лавценюк, пастор церкви «Голгофа», Луцьк.

«Мені дуже сподобалися роздуми останніх двох днів сесії, зокрема, філософське богослів’я. Звісно, було багато складних моментів для розуміння, але для мене було дуже корисним слідувати в думках за професором, це було надзвичайно глибоко. Наприклад, що стосується волі людини і волі Бога, це мене вразило…», – Віталій Кравченков, церква «Преображення», Харків, регіональний лідер молодіжного служіння.

«Ми як християни, загалом не часто зустрічаємо професійних філософів, а тим більше філософів-християн, тому наш викладач дуже вразив мене глибиною знань і розважань. Курс був практичним, бо ми побачили як думають люди, чому вони так думають, і як можна відповісти на їхні потреби. Бо у упродовж історії в людей завжди виникали питання, і далі будуть виникати. Філософія допомагає християнам відповідати на питання людей…», – Ярослав Стащак, пастор бориславської церкви ЄХБ.

«Курс “Вступ до християнської філософії” був одним з найкращих за весь час навчання на магістратурі. Незважаючи на складність предмету, професор Брюс Літл подавав матеріал дуже доступно. Важливість цього курсу полягає в тому, що він дає можливість зрозуміти суть і корені мислення сучасних людей поза межами церкви. Як на мене, без розуміння філософії людей 21 ст. дуже важко бути ефективним в благовісті. Варто відзначити зусилля викладача за те, що після розгляду кожної ідеї, він завжди присвячував час, щоб обговорити як конкретна ідея застосовується у реальному житті, і як практично це можна використати у повсякденному служінні», – Андрій Гнідець, юрист, Київ.

«Викладач сподобався нестандартністю думки. Він спонукав нас думати, реагувати. Також допоміг проаналізувати ту систему цінностей, яку ми маємо. Д-р Літл навчив нас аналізувати хід думок людей, і шукати шляхи для ефективного донесення Євангеліє…», – Олег Нисинець, директор Рівненського біблійного коледжу.