Причина духовної вбогості
22/11/2015
ПЕРЕДУМОВА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
08/12/2015

Олівець

Хлопчик дивиться як бабуся пише листа і запитує:
– Ти пишеш листа про те, що відбувається з нами? Чи, можливо, ти пишеш про мене?
Бабуся перестає писати, усміхається і говорить внукові:
– Ти вгадав, я пишу про тебе. Але важливо не те, що я пишу, а те, чим я пишу. Я би хотіла, щоб ти, коли виростеш, став таким як цей олівець.
Хлопчик з цікавістю дивиться на олівець, але не помічає нічого особливого.
– Він точно такий, як всі олівці, які я бачив.
– Все залежить від того, як дивитися на речі. Цей олівець володіє п`ятьма характеристиками, які необхідні тобі, якщо ти хочеш прожити повноцінне життя.
По-перше: ти можеш бути генієм, але ніколи не повинен забувати про існування Направляючої Руки. Ми називаємо цю руку Богом і завжди повинні підкорятися Його волі.
По-друге: для того щоб писати, мені час від часу доводиться підтесувати олівець. Ця операція трохи болісна для нього, але зате після неї олівець пише чіткіше. Так само і ти – вмій терпіти біль, бо вона робить тебе благороднішим.
По-третє: якщо користуватися олівцем, завжди можна постирати гумкою те, що вважаєш неправильним. Запам`ятай, що виправляти себе –  не завжди погано. Часто це єдиний спосіб втриматися на правильному шляху.
По-четверте: в олівці має значення не дерево з якого він зроблений і не його форма, а графіт, який знаходиться в середині. Через це, завжди думай про те, що відбувається в твоєму внутрішньому світі.
І нарешті, по-п`яте: олівець завжди залишає слід після себе. Так само й ти залишаєш після себе сліди своїми вчинками і тому обдумуй кожний свій крок.

           ©  Пауло Коельо