Адвент – це…
01/12/2016
УБТС презентували на круглому столі у Чехії
14/12/2016

«Студенти стають служителями, які беруть відповідальність за власне покликання…»

Кажуть, що людині має пощастити у трьох аспектах: від кого народитися, від кого навчатися і з ким одружитися. Дитячі служителі мають великий привілей – стояти на початках розвитку особистості. Займають, власне, ту середню ланку. Про історію факультету «Християнська освіта» – з перших уст керівника, Тетяни Сидько.

Передісторія

Ось уже кілька років поспіль в УБТС успішно функціонує факультет «Християнської освіти», який очолює Тетяна Зиновіївна Сидько, бакалавр «Християнської освіти», майбутній магістр. Сестра Тетяна понад тридцять років активно служить дітям. Спершу, як вчитель недільної школи, згодом як директор недільної школи у церкві, що в Чернівцях. Переїхавши до Львова, вона знову стала відповідальною за недільну школу Першої баптистської церкви Львова. А з 2008 до 2015 рр. відповідала за дитяче служіння у Львівській області. Вона організувала суботнє навчання для вчителів недільних шкіл. Попри те, її серце завжди боліло за нецерковних дітей. Разом з однодумцями йшла в інтернати, сиротинці. Як наслідок, при церкві Тетяна організувала денний Дитячий соціальний центр для неблагополучних дітей. Серед багатьох обдарувань, вона ще й талановита поетеса. Має творчий доробок, і це допомагає в служінні дітям, оскільки сама пише сценарії до свят, інсценівки, проекти.

ho-1

Портрет студента

«На факультеті «Християнської освіти» навчаються, здебільшого ті хто має поклик служити дітям, підліткам. Місія дитячого служіння – виховувати учнів Ісуса Христа серед дітей. Дитяче служіння може відповідати на внутрішньо-церковні потреби, а також спрямоване на досягнення нецерковних дітей.  Ми зрощуємо у наших студентах почуття відповідальності за своє покликання і націлюємо на те, щоб вони навчали дітей ділитися Євангелієм з друзями та однолітками. Дитячі служителі природньо мають дотик де батьків, тому їхнє завдання також заохочувати батьків виховувати дітей згідно біблійних принципів», – розповідає Тетяна.

Особливості навчання

На студентів факультету «Християнська о світа» очікує шість сесій щороку, чотири з яких загально-теологічні, і дві – за спеціалізацією. Також – це творчі вечори, це практика служіння у дитячому соціальному центрі, табір, який організовують і проводять самі студенти,   це різноманітні дитячі заходи на рівні міста. Ми розвиваємо наших студентів творчо, соціально, інтелектуально. Ми навчаємо наших студентів, як допомагати виявити потенціал дитини,  зрощувати, враховуючи її духовні, емоційні та фізичні потреби» – розповідає керівник факультету.

Якісні зміни в студентах

«Приємним спостереженням для мене є те, що студенти у процесі навчання змінюються. Вони перестають бути просто вчителями недільних шкіл, а стають служителями, які беруть відповідальність за власне покликання, допомагають розвиватись іншим, також започатковують нові напрямки служіння, щоб досягати дітей для Христа. Є успішний досвід. Наприклад, наша студентка Пінчук Людмила була помічником вчителя недільної школи у Червнограді. Через смерть матері, разом з чоловіком та дітьми переїхали жити з Львівщини на Житомирщину. Влітку вона приймала участь в таборі у сусідньому селі. А по завершенню її дуже переймала доля тих дітей, було прикро залишати їх. То ж вона молилась, ми мотивували її, молились разом з нею. Вона зібрала команду і розпочались біблійні зустрічі для дітей сусіднього села» – ділиться думками сестра Тетяна.

Практики студентів

«На кожній сесії студенти ходять на практику в соціальний центр, заздалегідь ретельно готуючись. Навчаються працювати у команді. Перед Різдвом минулого року група студентів-першокурсників упродовж кількох сесій готували театральну костюмовану Різдвяну виставу. Ми звернулись у міську раду Львова, і служба соціального захисту попіклувалась про зал, в якому відбувалась вистава, і вони самотужки роздали запрошення сім’ям Львова. Зал Народного Дому на Левандівці був забитий ущент дітьми та їхніми батьками.

Влітку 2016 року ми  провели стаціонарний табір у м. Моршин. Студенти двох курсів факультету «Християнської освіти» стали табірною командою і повністю взяли на себе відповідальність, розподілили ролі, обов’язки. В цьому таборі мали змогу оздоровитись і почути Євангеліє, діти з неблагополучних сімей Львова та з зони АТО. Сподіваюсь схожі табори стануть доброю традицією для студентів нашого факультету. Бо це «контрольоване середовище» де вони можуть отримати позитивний досвід служіння, і пережити «успіх», відчути , що вони можуть робити значно більше, ніж думали. Також спільне служіння дуже зміцнює стосунки в групі студентів» – зазначає Тетяна Зиновіївна.

15267888_345831512461067_7283850352860985087_nМрії, плани на майбутнє

«Цього року на базі семінарії ми розпочали служіння «лялькового театру». До Львова переїхала сім’я з Криму, вони професійно займались ляльковим театром. Наші студенти навчаються цій майстерності, і готують лялькову виставу. Нас вже запросила одна із загально-освітніх шкіл Львова. Тож відкривається дедалі більше можливостей для служіння.

Серед найближчих мрій – проведення зимового табору для вчителів. Плануємо це зробити на хорошій відпочинковій базі. Хочемо зібрати дитячих служителів Львівської області та наших студентів, і мати спільне навчання, відпочинок.

І на завершення, поділюсь своєю давньою мрією, яка з Божою допомогою справдиться цього літа. Вже зараз формується лідерська команда для проведення обласного підліткового табору. Цей табір робиться вперше у таких масштабах. Молимось про те, щоб виявити потенціал підлітків. І щоб наші студенти змогли запалити підлітків до служіння Господу з ранніх років. Певну квоту будуть мати підлітки зі Сходу України…».