На «Арені Львів» відбудеться конференція «Набувай втрачаючи»
28/08/2017
Джей Ді Грір: «Я почув, що Бог робить щось велике в українських церквах, і вирішив особисто переконатись у цьому!»
28/09/2017

УБТС налагоджує офіційну співпрацю з міжнародним інститутом «ТСМ»

У стінах семінарії відбулась партнерська зустріч  представників УБТС та інституту ТСМ. Ректор УБТС Ярослав Пиж та керівник магістерської програми Василь Новаковець провели перемовини з президентом ТСМ Тоні Твістом та академічним деканом ТСМ Андрієм Пузиніним. У результаті зустрічі представники обох теологічних шкіл підписали договір про співпрацю. Зокрема ТСМ надає акредитовану магістерську програму Українській баптистській теологічній семінарії, у планах на осінь 2018 року – набір групи студентів у магістратуру, яка має державну акредитацію міжнародного зразка.

Міжнародний інститут ТСМ був заснований у канадійському Торонто, а свою діяльність у Європі розпочав у 1963 році візитом першого президента «ТСМ» Джина Дуліна у Росію.  З метою служіння країнам Радянського Союзу та близького зарубіжжя, була придбана нерухомість «Haus Edelweiss» неподалік Відня, в Австрії. Там і знаходиться головний офіс інституту. З 1982 року попри іншу діяльність ТСМ (забезпечення потребуючих Бібліями, гуманітарною допомогою, медикаментами), відкрилась «Літня семінарія», де мали змогу навчатися служителі, що жили за «залізною завісою».

У 1991 році др. Тоні Твіст, другий президент, заснував «TCM International Inc», який надає можливість навчатися пасторам і церковним лідерам, отримати акредитований диплом магістра теології. Представництва ТСМ є у двадцяти двох країнах світу.

Про те, хто може бути студентом ТСМ, та як підбираються викладачі для магістерської програми і про подальшу співпрацю з УБТС розповідає Тоні Твіст. Брат Тоні сорок років у шлюбі зі Сьюзан, і разом звершують служіння у сфері християнської освіти. Здобув ступінь доктора у сфері комунікацій в університеті Індіани, а також доктора служіння і теології у семінарії.

Тоні розповідає: «Будь-яка добра річ працює ефективніше у партнерстві. Ми обираємо партнерів згідно цінностей, місії і бачення. ТСМ та УБТС має дуже співзвучні цінності, тому ми вирішили розвивати партнерство у Львові. Основна вимога до студента –  мати ступінь бакалавра (бажано, акредитованого державою). Ми гарантуємо нашим студентам якісну освіту, і для цього у нас є вимоги і до викладачів. Вони мають любити Ісуса і людей, нам не потрібен лише вчитель, ми віримо в учнівство, вчителі повинні допомагати учням ставати більше схожими на Ісуса. Компетентність вчителя іноді передається студентам, некомпетентність – передається завжди. Якщо вчитель навчає студентів добре проповідувати, то він повинен сам робити якнайкраще. Емоційний інтелект, міжкультурні навики, поміркованість. Більшість семінарій ставлять вимоги у зворотньому порядку, але насправді, характер і цінності найважливіші, а далі усе інше…».

Метою візиту делегації з Австрії було скласти подальший план дій, визначити спосіб найбільш ефективної співпраці. І визначити шлях, як школи можуть продукувати служителів, які будуть продовжувати процес виховання нових учнів для церков, неприбуткових організацій, для бізнесу, які зможуть впливати на суспільство.

«Моє побажання для цього партнерства, щоб Царство Боже поширювалося у цій країні та цілому світі, щоб зростали служителі, які будуть привертати нових людей до Христа», – ділиться думками др. Тоні Твіст.