Випуск-2017 в УБТС
12/06/2017
У Брюховичах провели християнських табір для місцевих дітлахів
30/06/2017

Завершився жіночий табір за підтримки УБТС

 19-22 червня відбувся християнський табір для жінок на відпочинковій базі «Шепільська», поблизу Стрия. Девяносто жінок, половина з яких не є членами євангельських церков, мали змогу не лише відпочити разом, але й стати ближчими до Бога.

Бачення Української баптистської теологічної семінарії у тому, щоб спорядити служителів,  які допомагають церквам бути ефективними у виконанні доручення Ісуса Христа і, як наслідок, щорічно забезпечувати приріст учнів (ті, хто приймають хрещення і стають членами помісної церкви). Організатором табору для жінок є Олена Дуб, керівник програми «Жіноче служіння». Олена разом з командою посвячених служителів-жінок є членами Першої баптистської бориславської церкви, і вже сьомий рік поспіль проводять табори для жінок.

Історія табору розпочалась у 2011 році, коли в черговий раз до бориславської церкви приїхала команда місіонерів з США, серед них дві жінки – Пем Снід та Донна Мур. Вони відповіли на Божий поклик їхати до України, щоб служити літнім людям і жінкам. Пем має хобі – пекти і декорувати печиво. Кошти зібрані від продажу цих смаколиків ідуть на місійні поїздки. Донна чудова кравчиня, всі кошти виручені за пошиття одежі теж ідуть на місію. Пем готує біблійні уроки, якими ділиться з жінками в українському таборі, а Донна збирає та готує рукоділля, у різних американських церквах презентує служіння в Україні, та шукає підтримку.

“З року в рік табір для жінок, який ми організовуємо, змінював формат. Спершу – це був табір для літніх жінок. Потім лише для одружених, незалежно від віку. Бо як правило, одружені жінки – більш заклопотані, і мають менше можливостей для якісного відпочинку і духовного збудування. Згодом, коли в УБТС відкрився факультет «Жіночого служіння» ми залучили студенток, для проходження практики у нашому таборі. Це стало добрим прикладом для наслідування і поштовхом для створення схожих проектів жіночого служіння у церквах, звідки приїхали студентки. Для мене є великою потіхою і підбадьоренням, що одна з моїх студенток, побачивши, як проводиться служіння жінкам у нас, повернулась до себе на Івано-Франківщину, й розпочала схоже. Цього року у них вперше стартував табір для нецерковних  жінок у горах. Щодо нас, то Бог дав нам особливе бачення на цей табір. Обов’язковою умовою цьогорічного відпочинку жінки-християнки у таборі було те, що вона має запросити жінку з нецерковного оточення. І Бог зробив чудо. З дев’яноста учасниць табору 14 були командою служителів, 30 – члени баптистських церков, і 46 – жінки не з баптистського оточення. Більшість з них вперше чули Євангеліє, вперше молися перед їжею, вперше співали християнських пісень, вперше були учасниками біблійних дискусійних груп, і вперше мали відпочинок такої якості. Цілий рік щоп’ятниці був піст з молитвою за табір…”- розповідає Олена Дуб.

Щовечора упродовж табору, біблійний час для жінок проводив ректор УБТС Ярослав Пиж. Кожного дня Ярослав розкривав образ однієї з біблійних жінок, адаптував їх до сьогодення, так що жінки мали над чим замислитись.

«Проведення таких таборів – хороша можливість для людей, які покликані служити жінкам, для них – це реалізація свого поклику. Зважаючи на те, що половина присутніх тут жінок не з баптистських церков, це і місійна діяльність. Для молоді цей табір – можливість послужити старшим, а для старших людей – можливість відчути, що їх хтось любить, звертає увагу на них, що вони цінні. І найосновніше – це можливість проявити Божу любов до тих, то ще не знає Його. Бо в світі сьогодні так мало любові…», – зауважив Ярослав Пиж.

А способів виявляти любов до жінок у таборі було надзвичайно багато. Окрім добре організованого режиму дня, комфортних умов проживання, дивовижної природи, надихаючого біблійного часу, усміхненої команди служителів, жінки отримали можливість відвідувати майстер-класи, SPA-салон та салон краси.

Тема табору була: «Створена для відносин». Акцент ставився на: відносинах з Богом, відносинах у соціумі, відносинах у сім’ї. Новинкою табору стали інтелектуальні майстер-класи. Зокрема: «Не нарікай», «П’ять мов любові», «Типологія особистості», «Складові здорового способу життя», «Управління часом», а доповнили їх фітнес-гуртки. І вже традиційними стали рукоділля, кулінарний майстер-клас, професійна фотосесія.

Всі учасниці табору були поділені на шість дискусійних груп, кожну групу очолював лідер – зріла християнка. По завершенні табору є можливість продовжити збиратись у групах, відновити біблійні дискусії.

Ми запитали учасниць про їхні враження,  і ось що почули:

«Моя донька ходить у недільну школу, і мене сюди запросила вчителька моєї доньки. Я вже більше п’яти років ніде не відпочивала без дітей. Бо з декретної відпустки в іншу декретну відпустку. У мене троє дітей. Окрім доброї організації, тут у таборі мені дуже подобаються майстер-класи, що допомагають краще пізнати себе. Ведучі розкривали нам теми і проводили тести. Дуже подобається як про нас тут піклуються» – Наталія, Стрий.

 «Я вчитель математики у школі. Мене запросила сюди мама дітей, яких я навчаю. Не можу сказати, що мені тут щось подобається, а щось ні. Я задоволена, буквально, усім. Я почула тут багато нового. Наприклад, на майстер-класі «Не нарікай» мене вразило те, як досі жінки живуть в різних частинах світу. Що досі в деяких племенах Африки є жіноче обрізання. Що десь матері вибивають донькам передні зуби, для того, щоб вони вважалися красунями. Я оцінила те життя, яке я маю. Бо справді є багато хороших речей, за які щодня варто дякувати Богу, і перестати нарікати. Повезу додому гарні спогади і відпочинок» – Галина, Борислав.

Табір завершився, але справжня праця лише розпочинається. Кожна учасниця отримала подарунки, серед яких книга «П’ять мов любові».  Більшість жінок-лідерів дискусійних біблійних груп готові продовжити працю з жінками, які побували у таборі. Те, що здається неможливе людям, можливе у Господа. Любіть церкву – ставайте учнями.