Хочете бути студентом УБТС
Подати документи

Інтерв'ю з Ренді Маршалом. "Я працюю над цілями й молюся про бажання. Не навпаки".

30 Березня 2020

Упродовж двох тижнів в стінах УБТС викладав Ренді Маршал – професійний публічний промовець, викладач Гомілетики та Лідерства, письменник, директор місійного відділу по заснуванню нових церков. У шлюбі 47 років, батько трьох дітей, дідусь 12 внуків.

Ренді Маршал – один з улюблених викладачів наших студентів. Ми поспілкувались з ним про покликання, про те, як досягати цілей і не плутати їх з бажаннями.

“Все, що я чув про постановку цілей у житті, було не цілком правильно. Бо ми плутаємо поняття цілей і бажань. На мою думку, ціль – це те, що залежить безпосередньо від тебе, те, що ти можеш контролювати й самотужки досягти. Бажання ж – поза твоїм контролем, і досягнення залежить від чиєїсь допомоги. Цілі залежать від тебе, бажання – не від тебе.

До прикладу, я запитую людей: мати добрий шлюб – це хороша ціль? Або зростити хороших дітей – це хороша ціль?» Зазвичай відповідають: звісно, так.
Але я так не думаю, я певен, що то добре бажання. Тому, що твоя дружина і твої діти мають власну волю, й іноді їм не до вподоби твоє керівництво. Однак, гідна ціль, яка тобі під силу – стати добрим чоловіком, бути добрим батьком.

Ми повинні розмежовувати і не плутати бажання та цілі. Я працюю над цілями й молюся про бажання. Не навпаки!
Місіонери кажуть: працюй так, наче все залежить від тебе, молись так, наче все залежить від Бога. Також я молюся про те, щоб міг прийняти все, чого не можу змінити, змінювати все, що можу, і про мудрість відрізняти одне від іншого.

Люди не планують, не виробляють доброї стратегії та не мають бачення на життя саме тому, що плутають цілі й бажання. Я певний – потрібно мати план на 3 місяці, стратегію на рік і бачення на три роки уперед. Ключем до успіху у досягнення цілі є точне планування!

Однак, все починається з мене. Пробудження повинно початися з мене, бо я не можу контролювати нікого, окрім себе.

 

–  Як розпізнати покликання у житті?

На мою думку, є різниця між роботою, професією і покликанням! Кожне покликання передбачає роботу та професійне зростання. Бо ти повинен хотіти стати кращим у тому, що робиш. Саме тому люди вступають до семінарії. Щоб навчитися від фахівців, щоб вивчати Слово, досліджувати Писання.

Якщо говорити про поняття «покликання» – це щось абсолютно відмінне! Для його втілення потрібно три речі: бажання (Бог дає пристрасть до цього), талант (Бог дає здібність робити це), і можливість (Бог відкриває перед тобою двері).

Бог дає тобі ДНК або талант, який при тобі усе твоє життя. Ти маєш талант, якого не має десятки тисяч людей. Талант – це не духовний дар. Талант вестиме тебе до «відкритих дверей». Отож, всі три повинні зійтися разом: бажання, талант, можливість!

Але ключем до поклику є твоя пристрасть, те, чого ти прагнеш понад усе. Якщо Бог дав тобі талант і відкрив двері – це фантастично. Бог піклується про два останні, ми ж повинні дбати про перше.

 

–  Ви не вперше в Україні, поділіться своїми враженнями та спостереженнями.

Вперше я приїхав в Україну у 2010, зустрів Олександра Савича, тоді він був пастором церкви «Голгофа» в Луцьку, потім переїхав до семінарії у Львів і запросив мене викладати для студентів. Відтоді я приїжджаю двічі на рік, так вже близько 16 років. Я завжди з задоволенням роблю це. Останнім часом я прилітаю 3-4 рази на рік викладати курси Лідерства, або Проповідницької майстерності.

Що мене по-справжньому вражає, це динаміка і стрімкий ріст Української баптистської теологічної семінарії. Вважаю, що запорукою цього успіху є правильне лідерство Славіка і вдало підібрана команда. Чудова група лідерів, керівників напрямків, об’єднаних спільним баченням, які творять ці процеси, атмосферу можливостей. Правильне лідерство є ключем до здорового зростання.

Цікаво, що тут я бачу те, чого не спостерігаю в багатьох інших місцях – дивовижну благодать. Ви вивчаєте Біблію, але ви більше зорієнтовані на благодать, ніж на Закон і формалізм. Тут я бачу справжню свободу у Христі. Попри міцні біблійні переконання і певні межі, ви зберігаєте благодать і правдиву радість у Христі. Я бачу насправді радісних студентів, які багато сміються, але водночас глибоко думають і почуваються вільними у висловленні своєї думки. Це дуже надихає. Це правильно – бути серйозним щодо своєї віри, але не надто серйозним щодо себе самого.

 

–  Дякуємо Ренді за думки, залиште побажання для наших студентів!

Я щиро бажаю для молодого покоління бути здібними навчатися, а зрілим християнам залишити по собі гідних послідовників Христа. Саме тому я роблю те, що роблю. Я вірю, що майбутнє цієї країни у руках молодих лідерів. Я щиро вірю, що ця семінарія змінить життя тисячі людей, якщо Христос не прийде швидко. Є місця у світі, де Дух Божий рухається дуже швидко. Я спостерігаю, що це одне з тих місць. Ріст – вражаючий. Команда людей, яка прикладає максимум зусиль, робить феноменальну працю. Тож для мене велика честь бути тут, вкладати у молоде покоління християн і переживати цю благодать спільно.

 

Новини по темі
Всі статті

Анонси

21 Вересня 2023

Перша сесія магістратури “Християнське консультування”

Новини

21 Вересня 2023

Випускний 2023 та Спільнота випускників

Новини

21 Вересня 2023

Новий набір на докторантуру

Новини

5 Червня 2023

Вступна кампанія 2023

Новини

5 Червня 2023

День відкритих дверей УБТС та ІЛУК

Новини

18 Травня 2023

Твій вклад в УБТС

Зворотній зв’язок

Якщо у вас виникли питання, залиште заявку і ми вам зателефонуємо.